کاهش وزن

کاهش وزن

در این مقاله ما سعی داریم تا به شما روش لاغر شدن بدون نیاز به رژیم غذایی را توضیح دهیم.

کاهش وزن

تغییرات ساده در سبک زندگی شما می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند.
خب،شما میتوانید وزن خود را سریع کاهش دهید.
رژیم های زیادی وجود دارند که سخت تلاش میکنند تا باعث کاهش وزن شما شوند اما فقط باعث گرسنگی شما میشوند. برای اینکه برای همیشه وزن خود را از دست ندهید بهتر است به آرامی وزن خود را کاهش دهید و بسیاری از کارشناسان می گویند شما می توانید این کار را انجام دهید بدون اینکه رژیم بگیرید.نکته ی اصلی این کار این است که باید یک سری عادت ساده به زندگی روزمره ی خود اضافه کنید.
نیم کیلو گرم چربی برابر با 3500 کالری است. با تراشیدن 500 کالری در روز از طریق رژیم غذایی و ورزش ، می توانید هفته ای حدود یک کیلو گرم وزن از دست بدهید. اگر فقط میخواهید وزن خود را حفظ کنید سوزاندن 100 کالری در روز کافی است.
یک یا چند مورد از این راهکارهای ساده و بدون درد برای کمک به کاهش وزن بدون نیاز به رژیم.

1- هر روز صبحانه بخورید

یکی از این عادت هایی که برای بسیاری از افرادی که وزن خود را از دست داده اند معمول است،هر روز صبحانه خوردن است.الیزابت وارد در مورد هرم غذایی جدید میگوید: بسیاری از مردم فکر می کنند که پرش از صبحانه یک روش عالی برای کاهش وزن است ، اما آنها معمولاً با نخوردن صبحانه،در طول روز بیشتر به خوردن غذا می پردازند.صبحانه بخورید و سعی کنید در صبحانه ی خود از مواد غذایی مقوی و کم چرب استفاده کنید.

2- شب ها به اشپزخانه نروید

اگر زمانی را برای غذا خوردن در شب معیین کنید دیگر مجبور به خوردن میان وعده های بیهوده در شب نیستید. ایلین مگی پیشنهاد میکند:(بعد از خوردن هر چیزی در شب مسواک بزنید تا دیگر وسوسه به خوردن چیز های دیگر نشوید.

3- نوشیدنی هایی که میخورید را درست انتخاب کنید

معمولا نوشیدنی های شیرین روی کالری تاثیر می گذارند اما گرسنگی را کاهش نمیدهند. سعی کنید برای رفع عطش خود از آب،ترکیب آب با مرکبات (آب با تخم شربتی)،شیر کم چرب،و آب میوه ی طبیعی استفاده کنید.

4- بیشتر میوه و سبزیجات بخورید

خوردن مقدار زیادی میوه و سبزیجات کم کالری و پر حجم میل شما را نسبت به غذاهای دیگری را که از نظر چربی و کالری بیشتر هستند ، کاهش میدهد.گوشت را از مرکز توجه خود برداشته و روی سبزیجات تمرکز کنید.توصیه می شود ناهار یا شام خود را با سالاد یا غذا های مبتنی بر آب مثل سوپ شروع کنید.این کار واقعا سخت نیست؛آشپزخانه ی خود را از میوه و سبزیجات پر کنید و در وعده ها و میان وعده ها از آنها استفاده کنید.

5- از غلات خوب استفاده کنید

باید برای کاهش وزن تمرکز بیشتری روی غلات خود داشته باشید و از غلات سبوس دار استفاده کنید.سعی کنید از نان های سبوس دار در وعده های غذایی خود استفاده کنید.

6- تفکر خود را کنترل کنید

یکی دیگر از راهکارهای ساده برای کمک به کاهش کالری ، کنترل محیط شماست، همه چیز از انتخاب آشپزخانه یا رفتن به فست فودبستگی دارد.

این بدان معنی است که با دوری از رستوران ها همه شما می توانید از وسوسه خودداری کنید.

7- وعده های خود را مرتب کنید

سعی کنید در وعده های خود از پیمانه های مدرج استفاده کنید و طبق برنامه ی غذایی خود پیش روید و زیاده روی نکنید.

8- بیشتر پیاده روی کنید

سعی کنید روزانه قدم های بیشتری بردارید تاجایی که روزانه به 10،000 قدم برسید؛تعداد قدم های خود را میتوانید با اپلیکیشن های های موبایل بسنجید.

9- در هر وعده غذایی و میان وعدهمیل کنید

اضافه کردن یک منبع پروتئین بدون چربی یا کم چربی به هر وعده غذایی و میان وعده به شما کمک می کند احساس سیری کنید،بنابر این کمتر دچار پرخوری می شوید. ماست کم چرب ،کمی آجیل ، تخم مرغ ، لوبیا یا گوشت بدون چربی را امتحان کنید.همچنین کارشناسان معتقدند وعده های غذایی ومیان وعده های مکرر(هر 3-4 ساعت یکبار)برای ثابت نگه داشتن قند خون لازم است.

10- از نسخه های سالم تر مواد غذایی استفاده کنید و از نسخه های پرچرب و سنگین مواد غذایی پرهیز کنید

هر زمان که می توانید از نسخه های کم چربی سس سالاد ، مایونز ، لبنیات و سایر محصولات استفاده کنید.

در صورت استفاده از محصولات کم چرب و سبک تر ، می توانید کالری را با زحمت کمتری کنید و اگر محصول با سایر مواد مخلوط شده باشد ، دیگر کسی متوجه نخواهد شد.

تعویض های هوشمندانه تر

از سس خردل به جای سس مایونز در وعده های غذایی خود استفاده کنید.

به جای سیب زمینی های سرخ شده با روغن، سیب زمینی آب پز یا بخار پز بخورید.

 

نویسنده: امیر ناصری

[ محمد طاووسی ]

لطفا متن درباره نویسنده را در وردپرس ، بخش شناسنامه کاربری تکمیل نمایید .

مطالب مرتبط
تصویر: تمرین پارکور
تمرین پارکور
  • ۰
  • ۸۶۴۸
  • 2019/03/26
تصویر: گرم کردن
گرم کردن
  • ۰
  • ۵۱۸۸
  • 2019/05/05

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *